1 липня 2019 року новий ринок електроенергії не запрацює - енергоексперт

Експерт в енергетичній сфері Геннадій Рябцев поставив під сумнів дату запуску нового ринку електроенергії.

За його словами, до 1 липня фізично неможливо ввести всі необхідні для цього правила й інструменти. При цьому такий перехідний процес, “незавершеність реформ” неминуче позначиться на економіці, а розвиток електроенергетичної галузі загальмується.

“Звичайно ж, хотілося б, щоб і народні депутати, і уряд пам’ятали, що вони все-таки не тимчасові виконавці, вони повинні ще й реалізовувати національні інтереси. А в національних інтересах якнайшвидше введення нових правил або правил нового ринку електричної енергії”, – заявив Рябцев.

Він зазначив що в даний час складно говорити про те, яким чином будуть відбуватися взаєморозрахунки, за яким принципом стануть встановлювати ціну і як реалізують контракти. Тим часом важливо, щоб система працювала без збоїв.

“Якби не порушувалися терміни підготовки проектів нормативно-правових актів до останнього часу, до цього дня, то Укренерго цілком могло б реалізувати всі заходи і до 1 липня. Однак не все залежить від Укренерго”, – переконаний експерт.

За його словами, для того, щоб забезпечити введення нових правил вчасно, фахівцям Укренерго потрібно щотижня розробляти і затверджувати по 2-3 документи, що просто неможливо.

“Зауваження викладені на більш, ніж 40 сторінках. Те, що необхідно терміново змінювати. Але з огляду на те, що Верховна Рада зараз є абсолютно марним органом зі зрозумілих причин, то сподіватися на швидке виправлення помилок в самому законі і нормативно-правових документах, які готувалися для його реалізації, щонайменше наївно”, – резюмував Рябцев.