ДП "Енергоринок" створив філію "Оператор ринку"

Держпідприємство "Енергоринок" створило нову філію "Оператор ринку", який в подальшому повинен забезпечити функціонування і організацію купівлі-продажу електроенергії "на добу вперед" та добовому ринку.

Згідно з повідомленням ДП в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, наказ про створення нової філії підписаний директором "Енергоринку" 17 жовтня 2017 року.

Надалі філія повинна бути перетворена Кабінетом міністрів в акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі без можливості його приватизації.

У повноваження оператора також входить визначення уповноваженого банку або клірингової організації.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко 8 червня 2017 року підписав закон "Про ринок електроенергії", який набрав чинності 11 червня після офіційного оприлюднення в газеті "Урядовий кур'єр".

Закон "Про ринок електроенергії" передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", добовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ запроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

ДП "Енергоринок" виконує функції оператора Оптового ринку електроенергії України.