FAQ по сонячним електростанціям

Що таке фотомодуль?

Фотомодуль - спеціальний напівпровідниковий пристрій, що виконує перетворення енергії сонячного випромінювання в електричну енергію.

Що краще поликристалл або монокристал?

Теоретичний ККД монокристалічного фотоелемента вище ніж у полікристалічного, але загальний ККД фотомодуля відрізняється від ККД фотоелемента і на нього впливає якість збірки. Тому у одного виробника ефективність полікристалічних фотомодулів не сильно відрізняється від ефективності монокристалічних

Тонконплівкові фотоелементи краще працюють в похмуру погоду, чи правда це?

Великих відмінностей у виробленні тонкоплівкових і кристалічних елементів при похмурій погоді немає, але робочі напруги тонкоплівкових фотомодулів вище і навіть при похмурій погоді напруга на тонкоплівкових фотомодулях буде вище мінімальної робочої напруги системи. Це означає, що в той час коли система з кристалічними фотомодулями відключиться через нестачу напруги - система на тонкоплівкових фотомодулях продовжить працювати.

Чи можу я повністю забезпечити свій будинок електроенергією від сонячних панелей?

На жаль, приплив сонячної енергії на фотомодулі не постійний у часі, і тому для забезпечення гарантованого електропостачання всіх споживачів необхідно встановити фотомодулі з запасом, для забезпечення необхідної енергії в зимку та додати до системи акумулятори. Вартість такої станції для середнього домогосподарства складе десятки тисяч доларів і за умови відключення від електромережі станція має шанси не окупиться. Наша компанія пропонує повністю автономні станції для електроживлення об'єктів до яких немає можливості провести електрику, резервні станції для аварійного електроживлення і мережеві станції для економії електроенергії і продажу її в мережу по зеленому тарифу.

З чого складаються сонячні електростанції?

Основними компонентами сонячних електростанцій є фотомодулі, що виробляють постійний струм і інвертори, що перетворюють постійний струм в змінний. Для автономних і резервних станцій необхідні акумуляторні батареї для накопичення електричної енергії та контролери заряду які керують процесом заряду АКБ.

Потужність фотомодуля це скільки він виробить на годину?

Теоретично, потужність фотомодуля це проведення напруги в точці максимальної потужності на струм в точці максимальної потужності. На практиці це миттєве значення, яке можна отримати з фотомодуля при ідеальних умовах.

Скільки напруги виробляє фотомодуль?

Приблизний річний виробіток 1Вт кристалічного фотомодуля складе 1 кВт * год, 1Вт тонкоплівкового фотомодуля - 1,3 кВт * год. Точніші дані і деталізацію за певний період часу можна отримати використовуючи спеціалізоване ПЗ.