Кабмін затвердив "Енергостратегії України до 2035 року"

Кабінет міністрів України затвердив "Енергетичну стратегію України до 2035 року" з умовою триденної доопрацювання цього документа. В ході розгляду питання на засіданні уряду в п'ятницю, віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон висловив зауваження в частині стимулюючого регулювання і ціноутворення на енергетичне вугілля.

"За результатами останньої доопрацювання після засідання урядового комітету з'явилися деякі цікаві речі, які намагаються" зашити "в цю концепцію. Це обов'язковий RAB-тариф," Роттердам + "через відповідні механізми. Тому я прошу схвалити з відповідними доопрацюваннями", - сказав він.

У свою чергу, прем'єр-міністр України Володомр Гройсман зазначив, що "не потрібно нічого зашивати", і запропонував, щоб документ доопрацювали протягом трьох днів і фіналізували за участю В.Кістіона.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України на початку червня оприлюднило проект Енергетичної стратегії України до 2035 року "Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність".

Згідно з документом, АЕС до 2035 року повинні забезпечувати 50% генерації електроенергії в країні, поновлювані джерела - 25%, велика гідроенергетика - 13%, решта обсягів вироблятимуть ТЕС.

На думку авторів документа, Україні необхідно трансформувати свою газотранспортну інфраструктуру для активнішої інтеграції з європейською, залучення в систему безпеки поставок центральної Європи.

У Енергостратегії також відзначається, що Україна ставить перед собою мету перенести точку прийому-передачі транзитних обсягів газу із західного на східний кордон. Цій меті планується досягти шляхом переговорного процесу в тристоронньому форматі Україна-ЄС-РФ. У той же час автори документа сумнівається в збереженні транзиту російського газу після 2019 року.