НКРЕКП зробила наступний крок у імплементації нового ринку електричної енергії та його лібералізації

На виконання вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» на засіданні НКРЕКП 23.11.2018, яке проводилось у формі відкритого слухання, схвалено проекти тарифів на послуги з розподілу електричної енергії та тарифів на послуги постачальників універсальних послуг, що є ключовою умовою для успішного відокремлення діяльності з постачання від діяльності з розподілу електричної енергії.

Відокремлення є необхідним та надважливим чинником для забезпечення конкуренції на ринку електрчиної енергії. Запропоновані рівні тарифів на 2019 рік підтримали представники обласних державних адміністрацій та обласних рад.

Проекти постанов розміщено на офіційному веб-сайті НКРЕКП в мережі Інтернет з метою одержання зауважень і пропозицій (див. тут та тут).

Розрахунок тарифів для суб’єктів господарювання на послуги з розподілу електричної енергії та на послуги постачальника універсальних послуг здійснено відповідно до норм Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії, затвердженого постановою від 05.10.2018 № 1175, та Методики розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг, затвердженої постановою від 05.10.2018 № 1176.