Про зміну тарифів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, переглянула тариф на послуги з передачі електричної енергії та тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК "Укренерго".

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, переглянула тариф на послуги з передачі електричної енергії та тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК "Укренерго". Про це інформує сайт НКРЕКП.

З 01.08.2020 р. тариф на послуги з передачі електричної енергії становитиме 240,23 грн/МВт-год (без ПДВ). Зараз він становить 155,4 грн/МВт-год, тобто зростання складе 54,6%. Тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління становитиме 24,75 грн/МВт-год (без урахування ПДВ).

НКРЕКП, як повідомляє її сайт, "усвідомлює, що такий рівень тарифу на послуги з передачі електричної енергії є обтяжливим для споживачів електроенергії та може негативно відобразитись на конкурентоспроможності української промисловості, проте вимушена прийняти зазначене рішення".

Зроблено це було "з метою забезпечити наявність коштів у компанії для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел (через ДП Гарантований покупець)". Йдеться про заплановане внесення змін до законодавства щодо фінансових взаємин держави і виробників "зеленої" енергетики.