СЕРГІЙ АНУРОВ – ПРО ГРОШІ З ВІТРУ Й СОНЦЯ

Директор ТОВ «Центральна енергопостачальна компанія», голова Жадівського первинного осередку Аграрної партії України Сергій Ануров розповів, чому встановлення приватних електростанцій – це вигідні інвестиції у майбутнє.


- Сергію Володимировичу, вже давно стало зрозуміло, що країна потребує переорієнтації, якщо говорити про електроенергетичну сферу. Що для цього зробила чи робить нинішня влада?

- Ми зараз можемо говорити про політичну й економічну кризу, проте деякі кроки у напрямку енергонезалежності державна влада таки робить. З 1 січня 2017 року Україна переходить до стимулюючого ціноутворення, коли поняття єдиних роздрібних тарифів припиняє своє існування, до того ж на останньому засіданні Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), було затверджено зниження оптово-ринкової ціни на електроенергію на 10% -до 1342 гривень за 1 МВт-год з діючої ціни 1490 грн. за 1 МВт-год. Крім того, з 1 квітня 2017 ціна знизиться ще на 5,8% до рівня 1248 грн. за 1 МВт-год.

- Про що це говорить?

- Це говорить про створення конкурентного середовища для постачальників електричної енергії та нової сходинки до ринкових відносин зі споживачами цього товару. На сьогоднішній день наша компанія, як постійний член оптового ринку електроенергії України, вже заощаджує своїм споживачам близько 1 млн грн на місяць, та маю надію, що цей показник буде і надалі зростати, а підприємств, що відкриватимуть над собою таку енергетичну парасольку, буде більше. Також не омину і виробництво електричної енергії з альтернативних джерел, що останнім часом цілеспрямовано та ефективно стимулюється державою. Наприклад, новий «Порядок продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію з альтернативних джерел енергії об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств», затверджений НКРЕКП №229 від 25.02.2016 року, передбачає державну підтримку власників приватних домогосподарств, які самі виробляють електроенергію. Пояснюючи доступніше - держава гарантовано купуватиме вироблену вами електроенергію за ціною 0,18 € за один кіловат.

- Це означає, що кожен може створи-ти у себе у дворі електростанцію і заробляти гроші на вітровій чи сонячній енергії?

- Саме так. Держава планує стимулювати виробництво електроенергії на базі альтернативних джерел, і мудрі українці можуть на цьому непогано заробити.

- Чи є такі «мудрі українці» у нас на Кіровоградщині?

- Так. Тільки наша компанія до кінця 2016 року здає в експлуатацію 10 таких приватних електростанцій в різних населених пунктах нашого регіону, наприклад селі Новопетрівка Добровеличківського району, селі Падгайці Кіровоградського району, Червоновершці (Компаніївський район) тощо. Проте варто зазначити, що такі електростанції переважно цікавлять керівників фермерських господарств.

- Які переваги таких електростанцій?

- Крім того, що люди самі себе забезпечують електроенергією, вони можуть ще й заробляти. Якщо домашня електростанція виробляє більше, ніж ви споживаєте, ви можете продати зайве державі за стимулюючим «зеленим» тарифом, затвердженим у іноземній валюті та захищеним від інфляції. Говорячи мовою цифр, станція на 30 кВт виробляє у середньому близько 32 000 кВ-год на рік за тарифом 0,18 €, її вартість становить близько 6 000 €. І закон України гарантує таку можливість аж до 2030 року!

- Якщо кропивничани зацікавляться такою ідеєю, до кого їм звертатися, щоб втілити в життя подібний проект?

- Компанія, яку я очолюю, займається будівництвом «домашніх» та промислових електростанцій, постачає дешеву електричну енергію промисловим підприємствам, намагаючись хоч таким чином стримати зростання цін на їхню кінцеву продукцію. Ми завжди стоїмо на боці споживача та підтримуємо наших громадян. Для мене це не тільки бізнес, а і кроки, спрямовані до розвитку та поширення альтернативної енергетики, підтримка конкурентного середовища серед електропостачальників, а якщо в глобальному розумінні - своєю працею ми щодня наближаємо Україну до енергетичної незалежності!