Увага!
Стимулююче тарифоутворення в Україні

Енергопостачальні компанії, які планують здійснити перехід на стимулюючий тарифоутворення в сфері передачі та постачання електричної енергії з 01.07.16 р, мають можливість надати матеріали на встановлення тарифів на передачу і постачання електроенергії із застосуванням стимулюючого регулювання відповідно до Процедури встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та / або передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами в разі застосування стимулюючого регулювання. У зв'язку з цим, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, постановою від 25.02.16 р № 235 внесла зміни в процедури встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та / або передачі електричної енергії місцевими ( локальними) електричними мережами в разі застосування стимулюючого регулювання, затвердженої постановою НКРЕКП від 26.07.13 р .. № 1030, з метою можливості впровадження стимулюючого регулювання з першого числа будь-якого кварталу. Зазначена постанова НКРЕКП від 25.02.16 р № 235 «Про затвердження Змін до Процедурі встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та / або передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами в разі застосування стимулюючого регулювання» зареєстрована в Міністерстві юстиції Україна 01.04.16 р за № 493/28623 і набуло чинності 05.04.16 р від дня опублікування в Офіційному віснику України (№ 25, ст. 1011). Довідка: Угодою про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їх державами - членами, з іншого боку і Договором про заснування Європейського Співтовариства в частині впровадження Директиви 2009/72 / ЄС та Програми Уряду та стратегією сталого розвитку «Україна - 2020» передбачено вдосконалення існуючої нормативної бази тарифоутворення в енергетиці, зокрема перехід до стимулюючого тарифоутворення в сфері передачі та постачання електричної енергії.

Раніше передбачалося, що з 1 січня 2016 року стимулюючі тарифи повинні були отримати "Дніпрообленерго", "Київобленерго", "Львівобленерго", "Вінницяобленерго", "Прикарпаттяобленерго" і "Кіровоградобленерго". Однак потім переклад обленерго на нове тарифоутворення голова комісії Дмитро Вовк пропонував впроваджувати з 1 квітня. До списку можуть додатися ще дві компанії, уточнює для інформагенцій Руслан Кайдаш, начальник управління цінової і тарифної політики в сфері електроенергетики НКРЕКУ. Він розповів, що документи для переходу на стимулююче тарифоутворення з 1 квітня подавали вісім компаній.

За словами Кайдаша, впровадити нове тарифоутворення з 1 квітня не вдалося, оскільки на той момент не діяла постанова НКРЕКУ від 25.02.2016 № 235. Воно дозволяє впроваджувати стимулюючий тарифоутворення для обленерго з першого числа будь-якого кварталу.

В іншому позиція комісії не змінилася з моменту презентації восени 2015 року: прибутковість на стару базу активів передбачається 5%, на нову - 14,79%. Нагадаємо, раніше глава комісії Дмитро Вовк повідомляв, що обленерго могли перейти на стимулюючу тарифоутворення з 1 квітня. Однак Мін'юст не заюстіровал відповідну постанову НКРЕКУ.

RAB-тарифоутворення / регулювання (стимулюючий тарифоутворення), Regulatory Asset Base - регульована база інвестованого капіталу, що передбачає зростання доходу в залежності від розмірів інвестування.

Вовк пропонував переоцінити активи обленерго при запуску реформи тарифоутворення. "Потрібно визначити вартість використовуваних активів. Більш того, багато країн проводять переоцінку щорічно", - уточнював глава НКРЕКУ.

Крім того, він говорив, що ставки прибутковості для компаній повинні відображати вартість капіталу, і бути рівними як для старої так і для нової бази і бажано регулярно оновлюватися. Пропонована ставка прибутковості для активів - 14,79%.

Джерела:
© delo.ua от 12 апреля 2016, 14:56; uteka.ua от 13.04.2016