З січня 2017 року виробники
зможуть щомісячно підвищувати ціни на електрику

З 1 січня 2017 року ліцензіати з постачання електричної енергії за регульованим тарифом зможуть підвищувати тарифи на електроенергію щомісяця, але не більш ніж на 3%.

Про це йдеться в Порядку ринкового формування роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам (затверджено постановою НКРЕКП 13.06.2016 №1129), повідомляє Укрінформ.

«Перехід до ринкового формування роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам, здійснюється поетапно. На першому етапі граничний рівень підвищення тарифів не може перевищувати 3% від рівня тарифів на 01 грудня 2016 року, з подальшим щомісячним підвищенням не більш ніж на 3 % від рівня тарифів попереднього місяця», — йдеться в розділі постанови «Порядок розрахунку роздрібних тарифів на електричну енергію для споживачів 1 та 2 класів напруги на території України».

Роздрібні тарифи для споживачів електричної енергії 1 та 2 класів напруги на території України на період відходу від застосування єдиних роздрібних тарифів на електричну енергію будуть встановлюватися НКРЕКП щомісяця, на підставі даних ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, до повного відходу від застосування єдиних роздрібних тарифів. Якщо у розрахунковому місяці не застосовувався граничний рівень підвищення тарифів для одного з ПРТ, то з зазначеного місяця стався повний відхід від застосування єдиних роздрібних тарифів.

Рішення НКРЕКП щодо встановлення роздрібних тарифів буде оформлятися постановою та оприлюднюватися не пізніше ніж до 23 числа місяця, що передує розрахунковому.

Цей нормативний акт був опублікований в «Офіційному віснику України» 23 вересня 2016 року.